new_shapka.jpg

ПРО ШКОЛУ

Sokol

1-го жовтня 1982 року, на підставі рішення Укрпрофради від 14.09.1982 р, №10 / 100, Київською міською радою ДСТ «Зеніт», була створена спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву «Сокіл», яка базувалася на Льодовій ковзанці «Авангард», по вулиці Мельникова, 46.

Школа була укомплектована досвідченими фахівцями, колишніми хокеїстами команди майстрів «Сокіл». В. В. Чибірев, А. А. Ніколаєв, А. Д. Дулін, В. П. Голдобін, В. А. Альошин, В. Д. Соколов, Б. Н. Гольцев стали першими наставниками створеної школи. Директором був призначений В. П. Уткін, завучем - І. О. Шичков. Згодом, всім тим, хто входив в цей тренерський колектив (крім А. Д. Дуліна), було присвоєно звання Заслуженого тренера України.

У школі були відкриті шість спецкласів, заняття в яких проходили за індивідуальним графіком. У розклад також входили шість тренувань на тиждень на льоду. Команди постійно виїжджали на збори до літніх таборів. Календар всіх змагань був складений з урахуванням загальноосвітніх занять.

Команди старших вікових груп брали участь в першостях СРСР серед юнаків, юніорів та спецкласів. Перші два-три роки вихованці СДЮШОР не посідали високих місць в цих змаганнях, але поступово додавши в майстерність і досвід, юні хокеїсти стали набагато впевненіше виступати в турнірах.

Так команда 1969 р.н. (Тренер Гольцев Б. Н.), в 1986 році стала чемпіоном СРСР. Срібними медалями в 1984 році була нагороджена команда 1967-1968 р.н. (Тренер Чибірев В. В.). Юнаки 1972 р.н. (Тренер Голдобін В. П.), стали бронзовими призерами в першості СРСР в 1989 році. Команда 1974 р.н. (Тренер Чибірев В. В.) завоювала срібні медалі союзної першості в 1991 році.

Займаючи високі місця в чемпіонатах СРСР, наші кращі учні стали залучатися в юнацькі та юніорські збірні команди країни, на чемпіонати Європи та Світу.

Так в складі збірної СРСР, в 1989 році, С. Ткаченко, В. Тимченко і В. Олецький стали чемпіонами Європи. Також чемпіонами Європи в різні роки ставали А. Найда і О. Посмет’єв. Срібними призерами чемпіонатів Європи були Ю. Гунько, О. Житник, А. Кузьмінський, Д. Підгурський, О. Полковников, А. Савченко. Бронзові медалі чемпіонатів Європи завойовували А. Годинюк, Е. Попов, І. Свінціцький, А. Сидоров, Д. Христич і А. Хоменко. Переможцями молодіжного чемпіонату Світу 1989 були Д. Христич, А. Сидоров та А. Годинюк. О. Житник став переможцем молодіжного чемпіонату Світу в 1992 році в складі збірної СРСР. Д. Христич - Чемпіон Світу (серед дорослих команд) в складі збірної СРСР. О. Житник - Олімпійський Чемпіон 1992 року в складі збірної СНД.

З 1992 року кращі вихованці школи входили до складу юнацьких і юніорських збірних команд України, які брали участь в чемпіонатах світу в групах «А», «В» і «С». Багато вихованців школи виступали в найсильнішій лізі світу - НХЛ.

Більше десятка років провели за океаном Д. Христич і О. Житник, захищаючи кольори команд Національної Хокейної Ліги. Дворазовим володарем Кубка Стенлі став вихованець нашої школи Р. Федотенко. Також найпочесніший трофей НХЛ виграв А. Бабчук. Багато років грали в НХЛ Н. Жердєв, А. Понікаровський, А. Годинюк, І. Чибірев.

І. Чибірев - дворазовий володар Кубка Європейських Чемпіонів і дворазовий Чемпіон СРСР.

Пошук